Ve stručnosti jde o zákon schválený v roce 1950, který umožňoval americké armádě rekrutovat vojáky z tzv. vychodoevropských států, kteří po ukončení pětileté služby získávali americké občanství.
Hádejte, kolik let sloužili v US Army Mašínové, tak strašně zklamaní chováním Spojených států v roce 1956?
Opravdu šli lidé, kteří celý výtěžek loupeže věnovali na nákup módního oblečení, gauče, motorek a výstavby vodovodu, do americké armády pro to, aby bojovali s komunismem? Zvláště když, později, kdy Amerika na mnoha frontách reálně bojovala jak s komunistickými státy, tak s komunistickými partyzány, tito psychopatičtí vrahouni nehnuli ani malíčkem? Pro ukázku, ti emigranti, co s rudými chtěli nějak bojovat, tak opravdu mohli a to i mimo US. *
*Dnešní polský ministr zahraničí byl kdysi v Afghánitánu jako "novinář", fotku Mašínů ze skutečného konfliktu, kde se reálně bojuje proti jiným bojovníkům, ale nikde nenajdete.
Byli příslušníky 82nd Airborne division od r. 1954 do r. 1959.
OdpovědětVymazatOdešli z armády když prý viděli pasivitu USA při maďarských událostech v r. 1956 (ale 3 roky si to rozmýšleli).
To zaváhali, protože 82nd Airborne division se do boje proti komunistům pustila:
V roce 1965 byla nasazena k výsadku v Dominikánské republice k uklidnění nepokojů způsobených rebely. Zde strávila rok. Po boku 101. divize byla vyslána i do Vietnamu.
Ale to už američtí občané Mašíni klidně podnikali a proti komunistům nepodnikali nic.
A jak jste bojovali vy, čeští uvozhřenci ?
OdpovědětVymazatLoupežné vraždění za bojování jaksi nepovažuji, ale proti gustu.
OdpovědětVymazat