pátek, února 15, 2013

Co dělal kníže u ministryně kultury?

Pamatujete na volební kampaň? Na jedné straně byl ultraďábel Zeman, který jen lhal a zaprodával nás do ruského otroctví, protože Moskva chce sežrat naši zem a Rusové o ničem jiném nemyslí, než o kolonizaci Prahy. Navíc  ho řídil prý  nějaký Šlouf, no a hlavně, jak už bylo řečeno, furt lhal. Bylo to denně na hlavních stránkách snad všech tiskovin.

Na druhé straně byl vznešený pan kníže, kterému se nesmí vyčítat vazbu na zahraniční zem (vůbec, co je to za argument strašení nějakou zemí, to slušní lidé čili synonymum pro knížete a jeho voliče přeci nedělají  - strašit jakýmkoliv státem může jen hloupý buran nebo rudé a hnědé prase) a který mluvil čistočistou pravdu. Jen občas se možná malinko spletl nebo byl decentně nepřesný. Ale to přece jsme měli přijímat s humorem, protože satan Zeman bil černochy.

To všechno si asi vybavíte velmi rychle. Ale pamatujete například na tuto roztomilou část televizní debaty? 

Karel Schwarzenberg: "Já vás musím bohužel na to upozornit, že TOP 09 nedodala jediného ministra či ministryni kultury." Václav Moravec: "Říkám TOP 09 a Starostové." Karel Schwarzenberg: "To jsou dva odlišné subjekty, jedno je politická strana TOP 09 a pak je Hnutí starostů a nezávislých, kteří jsou s námi spojenci, to je pravda, ale tak, jako nemůžu já mluvit, koho jmenuje ODS jako ministra, tak nemůžu také mluvit Starostům a nezávislým, koho oni jmenují, to je naprosto jejich záležitost, nikoliv naše."

Velmi žertovně a možná jen lehce noblesně zavádějící, že? 

Po dnešním jednání na ministestvu kultury, kam naprosto bezdůvodně přijel pan kníže, který jakožto šéf TOP09 nemá s kulturou vůbec nic společného, se ministryně kultury vyjádřila takto: „Pro mě je stěžejní, že jsme si situaci vysvětlili. V tuto chvíli se nic nemění, a pokud by se to mělo měnit, tak to bude věcí domluvy Petra Gazdíka s panem předsedou Schwarzenbergem,“ řekla Hanáková.

Paní Hanáková by měla být okamžitě odvolána, neboť sprostě lže. Žádné jednání nebudou a nejsou potřeba, neboť ministerstvo kultury je naprosto jejich (Starostů) záležitost. a kníže je z úplně jiného subjektu, který nemůže jim do toho mluvit. Pan Schwarzenberg přijel na ministerstvo povídat jen o kávě a počasí.

Štítky:pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře: 0:

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka