středa, dubna 20, 2011

Kdo to je ten Jan Kubice ?

Jedním z výsledků poslední krize je, že na ministerstvu vnitra nahradí vyznamenaného budovatele socialismu Radka Johna jakýsi pan Kubice. Aktuální mediální obraz je zhruba takový, že jakýsi veleúspěšný velepronásledovaný pán nastoupí a jako nové koště vše dobře vymete. Je pravda, že občas se objeví nějaká malá poznámka na téma, "a kdo je nyní loutkář", ale ani v ní se o schopnostech tohoto pána nepochybuje.

Při tom zrovna kritickým okem, pokud bereme naprostou většinu toho co bylo veřejnosti prezentováno, tak ve skutečnosti velký hrdina a polosuperman Kubice, byl pouze jedním z tisíců či desetitisíců nepříliš kompetentních státních zaměstnanců. Co provází jeho velké kauzy, které ve chvíli zásahu plnily několik dní první stránky novin ? Nedostatek důkazů, osvobozen, nedostatek důkazů, osvobozeni, nedostatek důkazů, osvobozeno, nedostatek důkazů, osvobozena. A pardon, je tu i něco méně monotematického - pronásledování nevinného, protože byl nedostatek důkazů a Kubiceho útvar i to minimum co měl špatně vyhodnotil. A vše je to doprovázeno neustálým fňukáním, já nejsem lempl, proti mně se někdo spikl, ale ani na to nemám důkazy. Možná se mu i někde něco malého podařilo, ale pokud vůbec, tak je to tajné, čili logicky veřejnost ani novináři o tom neví a tudíž nemůže mu to přidávat aureolu nějaké dokonalosti.

Dá se na to podívat i z jiného úhlu. Jan Kubice byl v centru boje proti organizovanému zločinu. A tento boj vedl tak úšpěšně, že blízko konce své kariéry na postu šéfa Úřadu pro boj s organizovaným zločinem naskočil před poslance s výkřikem, ti mafiáni už jsou úplně všude i mezi vámi, pomóc. Málokoho, kdo si dá dvě a dvě dohromady asi překvapí, že i tento výkřik naprosto zpackal. Ale svého času chodil se správnými lidmi na pivo a to se u nás počítá nejvíce.

Štítky:pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře: 2:

V 4/21/2011 9:11 dop. , Blogger Tribun řekl...

Je to jasné jako facka - facka do tváře občanů naivně doufajících v příjezd rytíře bez bázně a hany, který konečně zatočí z korupcí a mafií.

Moc bych za to nedal, že Kubice skončí stejně neslavně, jako kdysi jistý Antl.

Už jenom proto, že jedním z hlavních kvalifikačních předpokladů pana Kubice je bezesporu to, že býval disident.

 
V 4/26/2011 11:25 dop. , Anonymous Legolas řekl...

Bývalý disident Kubice má přece pro svoji novou roli ministra vnitra nejlepší kvalifikaci. Aktivní (nebo pasivní?) bojovník proti komunismu,patří mezi hochy,kteří spolu mluví,jako bývalý šéf ÚOOZ nikdy nic velkého neodhalil (jak by také mohl,když plnil rozkazy svého tehdejšího šéfa Íčka) a hlavně má největší zásluhu na zvrácení voleb v r. 2006,kdy jeho útvar vyplodil zprávu proti ČSSD,která se dostala do sdělovacích prostředků (o to už se postaral Íčko) a která se později ukázala jako zcela neprokazatelná,tedy vymyšlená. Ale koho to dnes zajímá? Je to náš člověk,ten nejvhodnější na postu ministra vnitra a jede se dál. John byl odklizen na uměle vytvořený post vicepremiéra pro boj s korupcí a náš člověk na vnitru (podle Nečase osobnost s velkou vnitřní integritou!) se už postará,aby vyšetřované kauzy byly zameteny pod koberec!

 

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka