pondělí, listopadu 28, 2011

A v Libyi vládne láska a mír

Asi to si člověk může říci tento víkend, pokud si jukne na naše zpravodajské portály. Samozřejmě v Sýrii, krutý Asad týrá demokraticky střílející opozici. V Egyptě ještě nemáme tak úplně jasno, jde o zrádce a zaprodance, případně teroristy, co chtějí narušit volby a nebo přeci jen ta vláda hlídaná armádou či armáda nehlídaná vládou není tak úplně nejlepší. Nejsem si jist, jestli v nejbližší době se nedozvíme, že syrská vláda vyrábí kebaby z nebohých opozičních sunnitů a Asad po nocích pobíhá po zemi a znásilňuje co se jen pohne nebo dokonce nepohne.

Při tom z Libye máme zde poslední dobou dvě hezké zajímavůstky. Pan Abdulhakim Belhadj, kterého CIA svého času nechala zatknout jako islamistického teroristu a vydala ho později Kaddáfímu, ať si své kriminálníky živí a mučí sám (a ten ťulpas, budiž mu země lehká, ho loni vypustil z vězení), v nynější době náš humanistický a demokratický spojenec z nového překrásného libyjského vedení, vyrazil do světa. A našeho přítele to zaválo do Turecka, kde se měl setkat s demokratickými a humanitárními kámoši ze Sýrie. Samozřejmě povídali si určitě o pravdě a lásce. Při návratu měl menší problémy z pasem, ale vlastně jde o prkotinku.

Druhá záležitost je zábavnější. Tři stovky ozbrojenců obsadily na nějaký čas vojenské letiště Maitiga blízko Tripolisu a znemožňovaly odlet tuniskému letadlu. A co chtěli ti zrádci a zaprodanci ? A šlo jen o prkotinu, z naprosto nepochopitelných důvodů jim podle informací EFE překáží masakr, který vládní síly za milého mlčení NATO předváděly v Bani Walid. Protestující si ale nevzali příklad z demokratické opozice, jaká je v Sýrii, či jaká byla ještě před několika měsíci v Libyi a nikoho nepostříleli. Letadlo mohlo poklidně odlétnout a možná i zamávat křídly Berberům, kteří protestovali proti diskriminaci, jakou předvádí nová milovaná vláda našich kamarádů.

Štítky:pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře: 1:

V 11/28/2011 8:57 dop. , Blogger Tribun řekl...

Tam, kde vládne volný trh, jsou i pravda a láska jenom komodity. Někdo prodá dobře, někdo špatně, to záleží jenom na tržním sentimentu, nabídce, poptávce, reklamě a na tom, jak v tom umí chodit.

 

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka