čtvrtek, března 22, 2012

BiS, odposlechy a zhnusení

Když se včera objevily první informace o tom, že vytekly na veřejnost odposlechy pana Béma a pana Janouška, které velmi jasně naznačují trestnou činnost, tak jsem si říkal, to snad není možné. Když iDnes dnes publikuje další část těch odposlechů, tak si říkám, do prčic, kdo je za to zodpovědný ? Naprosto nesmyslně se řeší, kdo, kde, jak a proč odposlechy vypustil na veřejnost. Jak je možný takový únik, koho za to potrestat atd. Ale to je přece de facto banalita a hloupost. Řešit by se již od včerejška měla úplně jiná záležitost.

V letech Topolánkovy vlády (pro připomenutí, pro ty kteří včera přijeli z Marsu do naší republiky, čestný Nečas či Kalousek byli i tehdy ministry a velmi významnými politiky) měly služby touto vládou kontrolované důkazy, že jeden z nejdůležitějších politiků nejsilnější vládní strany, je namočen do extrémně zapáchajících lobbystických, či možná přímo korupčních záležitostí. Pan Janoušek je prosím pěkně NIKDO. Přesněji je to nějaké nikým nevolené individuum, které možná má napěchovanou peněženku, ale z hlediska zákonů této země naprosto nulový mandát rozhodovat o čemkoliv, co se týká správy věcí veřejných.

Můžeme jen spekulovat, proč Pafka tehdy nešel sedět a nebo alespoň nebylo zahájeno jasné vyšetřování. Měl tehdy vliv, ješitný stařík ho podporoval, bojoval s blobem, nosil dědouškovi na Hrad slinták a taky byl považován za jediného, kdo může sestřelit Topolánka. Navíc vláda nebyla extra silná, takže politické zmatky by mohly znamenat její okamžitý pád. Jenže to občany naší země nemusí vůbec zajímat. Vnitrostranické problémy modrých strak jsou jen jejich vnistrostranické problémy, zákony mají platit pro všechny a ne že nějakému hajzlíkovi umožníme útěk do relativního klidu poslanecké imunity a začneme zametat stopy. Uvidíte, jak se ten hnus po pěti letech skvěle vyšetří.

Štítky:pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře: 2:

V 3/22/2012 8:39 dop. , Blogger Tribun řekl...

Také pořád doufáte, že demokracie je to, co se píše na obalu, a ne to, co je v něm zabaleno? Já už snad ani nedoufám, jenom s perverzním zájmem sleduji, co všechno si občané nechají líbit a co všechno politikům projde. Zatím mi to vychází tak, že všechno.

 
V 3/22/2012 1:17 odp. , Anonymous Anonymní řekl...

V tom, že Janoušek je nikdo a nemá veřejnou funkci, tudíž je jen figurka, v tom se hrubě mýlíte. Právě tohle jsou lidé, kteří o všem rozhodují, kteří mají to hlavní slovo. To politici jsou jen zástupné figurky, napadá mne slovo "avataři", pro tyto byznysmeny. A těm je jedno, jestli levá, pravá, ten či onen...

 

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka