čtvrtek, dubna 08, 2010

Běžná klišé pravicových diskutérů!

V diskusích pod články blogerů na portálů idnes se člověk setkává občas s názory nad kterými zůstává zdravý rozum stát. Jedním z nejčastějších pravicových klišé jsou DANĚ. Je neuvěřitelné k jakým závěrům dokáže dojít malý český pravicový člověk. Daně jako trest pro schopné a pracovité - toto klišé je bráno prakticky jako dogmatický fakt nad kterým se nediskutuje. Čtenář časem dospěje k zábavnému názoru, že podle pravicových diskutérů jsou daně pekelným vynálezem socialistů a to především socialistů českých. Což samozřejmě každého českého socialistu těší. Český pravičák žije v hrozném, českém, daňovém, socialistickém pekle, zatímco všude vůkol panuje bezdaňový ráj. To, že se ve světě nejen, že platí daně, ale že jsou progresivní a mnohem vyšší než v Česku zamýšlí zavést ČSSD, je bráno za pustou propagandu a patrně součást předvolební kampaně Socanů.

Pravdou je, že člověk informovaný o skutečných záměrech ČSSD v oblasti vyšší daňové sazby se nestačí divit lidové tvořivosti pravicových diskutérů. Vzhledem k tomu, že zvýšení daní se týká částek nad 1,2 miliónů korun ročně by člověk nevěřil kolik miliónářů diskutuje na těchto stránkách. Už vzhledem k tomu, že podle statistiky se zvýšení daní týká pouze necelých 2 procent nejbohatších Čechů. Jistě najdou se i takoví, kteří svůj článek nazvou zvýšení daní pro střední třídu. Nazvat 2 procenta nejbohatších střední třídou není zrovna důkazem přítomnosti zdravého rozumu. Najdou se i tací, kteří označí zvýšení jediné sazby daně pro nejbohatší plošným zvýšením daně pro všechny. K tomu už lze jen dodat, že tito lidé opravdu netrpí paranoiou, jen mají neustálý pocit, že je někdo sleduje. Pravicoví přátelé také jako argument rádi používají tzv.složenou daňovou zátěž. K daní z příjmů se přičte ještě sociální a zdravotní pojištění jako zdravotní a sociální daň, případně i nepřímé daně. To je oprávněný argument. Přesto, ale ani v tomto aspektu se rozhodně nejedná o český, natožpak socialistický vynález. Výše odvodů na zdravotní a sociální pojištění, stejně jako daň z příjmu byly od svého vzniku v roce 1992 až do konce roku 2006 prakticky neměnný. Autorem výše těchto odvodů bylo tehdejší federální ministerstvo pod vedením ministra financí a pravicového guru Václava Klause. Zpochybňovat správnost výše odvodů z dílny pana profesora se téměř rovná v pravicových kruzích svatokrádeži a odporné herezi. To že si Václav Veliký dobře uvědomuje svou neomylnost je dost dobrým důkazem pro jeho příznivce brát tuto skutečnost jako nezpochybnitelný fakt. Otázka proč nastavil Vašek klasa chlap co umí nejlíp počítat, výši odvodů tak jak ji nastavil se neví a podobná otázka se panu prezidentovi nepokládá. Člověk se dozví, maximálně, že taková otázka je ale skutečně falešná. Možná za 3 roky se z pamětí dozvíme více. Nebo také ne!


Další silné klišé jsou SOCKY. Označují se různě. Nefachčenkové, nemakačenkové, neschopní, líní a nevzdělané pijavice, které parazitují na daních těch schopných, zkrátka Paroubkovi voliči. Podle představ našich diskutérů vypadá taková socka asi takto. Ráno vstává v 10 ve své vile s 20 ložnicemi. Komorník mu do postele přinese něco málo čerstvého kaviáru k snídani na zlatém podnose. Odpoledne se socka vydá s velkým pytlem, svým novým Mercedesem, na sociální úřad či pracák(většina informovaných diskutérů nikdy nebyla ani na pracovním ani na sociálním úřadě tak si tyto dvě instituce zaměňují)a obdrží do něj těch pár desítek tisíc korun sociálních dávek(pravicoví diskutéři nejsou s to pochopit jak by člověk mohl vyžít z 5 tisíc měsíčně,když polovinu dá za inkaso ve své garsonce). Každý pravicový diskutér navíc zná nějakou tu socku co fakt bere každý měsíc 20 táců. Možná,že nám ostatním,kteří jsme tuto sněžnou socku nikdy neviděli, řeknou jednou i její jméno. Jak je obecně známo tak závist je typická vlastnost voličů ČSSD. Pravicoví voliči zásadně nic nezávidí. Kromě Paroubkových příjmů, jeho drahých obleků a botiček jeho dcery. To není skutečná závist. Pravicové příznivce tyto věci prostě jenom serou. Stejně jako těch pár korun sociálních dávek, které dostanou sociální případy místo tolik potřebné slušně placené práce. Každý se má starat sám o sebe a ne natahovat ruku po sociálních dávkách. Pravicoví diskutéři mají problém s matematikou. Prostě nejsou schopni pochopit,že pracovní místa opravdu nejsou. Skutečnost, že na jedno volné místo někde připadá i 70 uchazečů o práci je prostě pod jejich rozlišovací schopnosti. Solidarita je pro ně nějaké podivné cizí slovo s temným podtextem. Solidaritu ano, ale ať to zaplatí někdo jiný. Třeba ty socky samy. Přece nemůže nikdo chtít solidaritu od těch co si poctivě vydělávají peníze.


Pravicovým diskutérům nejde do hlavy také majetek politiků a kandidátů ČSSD. Podle jejich vzorce přece socky volí zase jenom socky, takže politici ČSSD by také měli mít úplné hovno, to dá rozum. Jak může milionář Šlégr kandidovat za socany to mnozí nikdy nerozchodí! Radou pro ubožáky v regionech postižených dvoucifernou nezaměstnanosti bývá často tak odtamtuď rychle vypadněte. V Praze je přece práce dost. Sestěhovat půl miliónu nezaměstnaných z celé republiky na území velké Prahy je poněkud nepraktické, nicméně detaily pravicoví diskutéři neřeší. Důstojným zapojením do pracovního procesu jsou nucené veřejně prospěšné práce. Zametáním ulic za vyšší kvalitu života aneb důstojnost není pro socky. Jsou i tací solidární Pražáci, kteří mají svoji chalupu někde v Jeseníkách a dlouhodobě nezaměstnaným nabízejí důstojnou práci při sekání trávy na své zahrádce. Případně čištění vlastních bot či vlastního zadku. Almužna jako konečné řešení problému nezaměstnanosti!

Dalším velkým tématem pravicových diskutérů je jejich opravdu zvláštní postoj k DEMOKRACII. Obzvláště všeobecné hlasovací právo jim skutečně pije krev. Naši Pravicoví milovníci dělení členů lidské společnosti podle majetku, vzdělání, rasy či sociálního původu rodičů a zarputilí odpůrci všeho co se jen podobá slovu rovnost(někteří si ho zoufale pletou se slovem totožnost)zkrátka nejsou s to pochopit jak může mít hlas líné socky z Nemanic stejnou váhu jako hlas schopného podnikatele ze Zlaté a stověžaté. A tak nás stále ohromují možnostmi jak tuto dějinnou nespravedlnost jednou provždy překonat. Už jsem v diskusích slyšel neuvěřitelné vylepšení hlasovacího práva. Většinou jde o staré bolševické manýry. Zrušit a zakázat. Takže hlasovací právo by neměli mít důchodci. Mají být rádi,že jsou rádi a nezaclánět (beztak už to mají za sebou). Samozřejmostí je nepustit k urnám socky a nezaměstné. Také státní zaměstnanci jsou podezřelá grupa. Zábavná je myšlenka,že kdo neplatí daně tak ať nevolí. Tito zlepšovatelé mají patrně na mysli daně přímé. Protože jak známo nepřímé daně platíme samozřejmě všichni a stále. Je s podivem, že tito nepřátelé návratu komunistů k moci nám tu rýsují budoucnost své vylepšené demokracie, která se komunistické diktatuře silně přibližuje. Velkým problémem se jeví být diskutéři, kteří sice bolševickou diktaturu před rokem 1989 nepamatují, ale diktátorské manýry jakoby nasávali spolu s mateřským mlékem. Nejvíce mne pobavil jeden, který si jako pozitivní vzor z období bolševické totality vybral 100% zaměstnanost. A paragraf o přiživníctví, který nemakačenky posílal za mříže. Doporučil bych mu film Bony a klid, ale s vysvětlivkami pamětníků. Také jsem si vzpomněl na pár vtipných glos z období totality. Třeba obyvatelé předstírají, že pracují a stát předstírá, že je za to platí. Případně ono populární Kdo nekrade okrádá rodinu! Takové Melčákovo rodinné krédo!

Není se čemu divit. Podle jednoho z kolegů blogerů, který je povoláním psychiatr je tato pravicová lůza přímo přitahována každým, kdo zaručí vládu silné ruky, kde je každému vše jasno a o ničem se nediskutuje. Kde vládu zaručuje silná a rozhodná osobnost a ne pár set poslanců ve Žvanírně volených sborem nesvéprávných ubožáků. Ve třeba vládu schopných, tedy bohatých tvůrců skutečných HODNOT. To jsou ti kdo vydělávají peníze a vytváří pracovní místa pro ty ubožáky, neboli už obyčejné, kteří leží až na samém konci potravinového řetězce (to je jedno z nejhorších klišé,které jsem tu četl). Jakoby by vytváření pracovních míst byla charitativní činnost a ne nástroj vytváření normálního zisku! Pravdou je, že tím tvůrcem skutečných hodnot a zisku jsou ti hloupí zaměstnanci. Bez nich by totiž naší schopní, pilní a vzdělání nevytvořili vůbec nic!

Napsal Jaroslav Janota
původně publikováno na http://janota.blog.idnes.cz/

Štítky:pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře: 6:

V 4/08/2010 6:14 odp. , Blogger Nerevar řekl...

Na první přečtení mi bylo jasné, že potrefené husy musel popadnout amok, když to četly. (Umí si tu někdo představit husu posedlou amokem?) Tak jsem si Váš článek přečetl přímo u zdroje - a ono jo!

Přesto mám ale pár námětů, když dovolíte:

- Nenávist. Levičáci obecně přetékají nenávistí snad ke všemu a ke všem.

- Duševní omezenost až těžká idiocie. Když je nějaké tvrzení vysloveně pitomé (= nesouhlasím s ním), znamená to, že je levicové.

- Nevzdělanost. Toto klišé vede k tvrzením typu "všichni levičáci jsou líní -> líní lidé nestudují technické obory -> absolventi netechnických oborů jsou levičáci".


Mne osobně by pak velmi zajímalo, proč se tam (na iHEUTE) těm lidem snažíte něco vysvětlovat v diskusi?! Přece nevěříte tomu, že budou třeba jen pět vteřin uvažovat o tom, co se snažíte vysvětlit.

 
V 4/08/2010 11:22 odp. , Anonymous Winter řekl...

Autor zapomněl na:

"prožrat budoucnost našich dětí"

řekl bezdětný single a dodal:

"Ale přivést dítě do tohoto světa, to teda ani omylem."

 
V 4/10/2010 3:02 odp. , Blogger Tribun řekl...

Snad nikdo nemá tak vytříbené třídní vidění světa, jako naši "paroubkobijci" - lůza považující se za elitu a vyznavači kargo-kultu vzdělaných, bohatých, úspěšných a inteligentních, snažící se alespoň vnější nápodobu přesvědčit sebe i své okolí o tom, že tou elitou skutečně je, nebo se jí alespoň co nejdříve stane, protože to je tak snadné: stačí spílat Paroubkovi a chvástat se, jak by vzali socky pod krkem. Celé to má jen jeden malý háček: všichni ti uvědomělí mají dokonalý zmatek v tom, do jaké společenské třídy sami patří. Když člověk vidí (či spíše čte), komu se vlastně snaží zachránit zadek, tak si až říká, jestli to má vůbec smysl. Nakonec to bude spíš tak, že hůře než sociální nespravedlnost, po kteří paradoxně nejvíce touží ti nejzranitelnější, se mě dotýká, když ze mě pravicoví demagogové dělají blbce a snaží se mne utáhnout na vařené nudli. A jsou nepříčetní když vidí, že nejsou a nemohou být úspěšní.

 
V 4/12/2010 3:54 dop. , Blogger Nerevar řekl...

Ono na tom třídním uvědomění asi něco bude. Jinak by se o něm dneska smělo psát zcela otevřeně.

 
V 4/13/2010 8:42 dop. , Blogger Tribun řekl...

Rituální ignorování existence společenský tříd a jejich antagonismů je české specifikum (asi se někdo bojí, aby jejich používání nerehabilitovalo komunisty), na západě, a to včetně USA, se s nimi ve společenskovědním diskursu běžně pracuje.

 
V 4/14/2010 2:42 odp. , Anonymous Anonymní řekl...

To jsou docela trefně shrnuté pravičácké bláboly z blogů a diskusí. Přiznám se, že já bych na to neměl nervy a určitě bych si ani na všechny nevzpomněl. Souhlasím se zde vysloveným názorem, že všichni ti, kteří tyto názory prezentují, mají v hlavě zmatek a hlavně mají problém se svou identitou. Nejvíc řvou ti, kteří sami naplňují svou definici socky, využívají sociálního systému, aniž by si to přitom uvědomovali, ale o co víc by chtěli být součástí oné vysněné "elity" a čím jsou jí vzdálenější, o to víc nenávidí "socky"... Vasco75

 

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka