čtvrtek, března 12, 2009

Kvůli poplatkům už zkrachovala první lékárna - opravdu ?

Viz například zde

Ale co tedy znamená toto ?
LÉKÁRNA V MEZIMĚSTÍ

Paní Mgr. Marie Pindešová začátkem února předběžně oznámila úmysl zrušit lékárnu. Ve středu 11.2. pak na město bylo doručeno oznámení o ukončení činnosti lékárny k 28.2.2009. Paní magistře Pindešové děkujeme za léta strávená v Meziměstí, kdy poskytovala občanům kvalitní služby a dobré rady při výběru léků. Nyní ovšem nastává otázka, co dál?

Již při plánované rekonstrukci objektu bývalé zvláštní školy na zdravotnické zařízení se počítalo s přestěhováním lékárny. Prostory určené pro lékárnu byly v projektové dokumentaci zpracovány v souladu s legislativou a právními předpisy. Na tomto zpracování se svými připomínkami a cennými radami podílela i paní magistra Pindešová a její manžel. Původně se do nového objektu měla přestěhovat i paní Pindešová se svou lékárnou. Zhruba před půl rokem však oznámila, že se již do nového objektu stěhovat nebude a že se máme pokusit najít někoho jiného. V té době začala jednání o zajištění lékárenské služby v Meziměstí mimo jiné i s lékárnou v Hronově, kam si v současné době spousta občanů Meziměstí pro léky jezdí. Vypsali jsme záměr pronájmu prostor budoucí lékárny v novém zdravotnickém zařízení, aby naše jednání mohla mít konkrétnější podobu a abychom věděli, kdo má o provozování lékárny zájem.

Zájemce byl pouze jeden. Lékárna Hronov - paní Mgr. Stanislava Suková. S ní bylo a je jednáno dále, do nových prostor nastoupí. Ukončení činnosti lékárny paní Pindešové v únoru letošního roku situaci trochu zkomplikovalo, ale ne zase tak moc. Při jednání o tomto problému (11.2.) vyšla paní Suková městu zcela vstříc. Nejen že se přestěhuje do stávajících prostor lékárny, ale její snahou je i otevřít pro občany lékárnu co nejdříve. Paní Suková si již zařizuje různé registrace, změny apod. Rozhodující pro termín otevření lékárny je však datum, kdy budou prostory lékárny předány městu stávající lékárnicí paní Pindešovou, která dala výpověď ke dni 31.3.2009. Oficiálně má paní Suková smlouvu od 1. dubna 2009, ale o tom, kdy bude otevřeno skutečně, Vás budeme informovat na úřední desce, v obchodě či letáčkem u lékařů.

Tímto žádám občany Meziměstí o trpělivost při shánění léků a pochopení vzniklé situace. Snahou města je, aby lékárenské služby byly poskytovány v Meziměstí co nejdříve. Věřím, že ten měsíc či 5 týdnů bez lékárny zvládneme a že budete s volbou budoucího provozovatele lékárny spokojeni.

Starostka města

---------
Doporučuji slova začátkem února a porovnat si to s datem kdy se začalo vybírat poplatky darem. K tomu přidat její předchozí nezájem o stěhování a starost města o zajištění lékárenské služby půl roku před jakýmikoliv změnami v poplatcích u krajských nemocnic. Taktéž stojí za to informace, že lidé si tam jezdí pro léky do Hronova (Broumov s krajskou nemocnicí je blíž a ejhle tu taková zrada) a zájem jiného provozovatele o "díky poplatkům krachující" lékárnu.

Novináři, díky za pečlivou práci. Paní Filipiová zvedla rozpočet na média? Možná nějaké lékárny opravdu zkrachují, ale toto téměř jistě není takový případ.

-------------------------
UKONČENÍ ČINNOSTI LÉKÁRNY V MEZIMĚSTÍ

Jak jsem již oznámila, k poslednímu únoru jsem nucena ukončit činnost lékárny v Meziměstí.V průběhu března již budu jen likvidovat zásoby formou převodu na jinou lékárnu a koncem března předám vyprázdněné prostory městu.

Důvodem mého rozhodnutí je skutečnost, že v posledních letech došlo v významnému snížení příjmů od zdravotních pojišťoven (způsobeno jednak šetrnějším a menším předepisováním léků pro pacienty ze strany lékařů a jednak tím, že vzhledem k rozdílným cenám v malých a řetězcových lékárnách mnozí z Vás využili samozřejmě služeb jiných zařízení). Příjmy z volného prodeje jsou pro udržení provozu lékárny zanedbatelné. Je potřeba říct, že ceny léků si neurčuje lékárna, zvláště ne malá jako byla ta moje, ale dodavatel. Bohužel i v demokratické a svobodné společnosti, zvláště v té naší nemá každý podnikatelský subjekt stejnou šanci a stejné podmínky (viz. významně rozdílné ceny léků v lékárnách). V minulosti jsem akutní nedostatek financí na nákup léků řešila opakovaně překlenovacím úvěrem u ČS, ale pro mne jako důchodce takové řešení nemá perspektivní smyl.

Uzavření lékárny k poslednímu únoru urychlila také skutečnost, že díky novým a přísnějším předpisům v provozu lékáren bych musela od dubna investovat do zařízení i programů tisícové částky a to v mé situaci nepřichází v úvahu. Je mi líto, že po 30 letech poctivé služby nemocným za tárou musím ,,vyklidit“ pole, ale takový je život. Končí jedna etapa lékárnické služby ve Vašem městě a doufám, že nebudete dlouho bez této služby, neboť město připravuje otevření nové lékárny v objektu bývalé zvl. školy.

Přeji Vám všem všechno nejlepší, hlavně dobré zdraví.

Mgr. Marie Pindešová

-----------------------

Lžou Lidovky (Deník či ČT24 též) a lékárnická komora nebo paní zkrachovalá lékárnice ?

Štítky: ,pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře: 5:

V 3/12/2009 9:53 dop. , Blogger Tribun řekl...

A o poplatcích ani slovo. Jestli je někdo na vině, tak je to "trh". Bez přívlastků. Jako vždy. Jenže jako obvykle nejde o to zjistit, jak to je, ale podat situaci tak, jak by měla být s ohledem na to, co má býti dokázáno.

 
V 3/12/2009 3:46 odp. , Anonymous onlooker řekl...

Goebbels má zřejmě učenlivé následníky, ale pravda bude vidět jen tady, z novin se to lidé nedozví.
Hnus, pane faráři!

 
V 3/12/2009 6:30 odp. , Anonymous Karas řekl...

Tak to je sila. Ovsem jen se mi potvrzuje moje presvedceni, ze Lidovky, MF Dnes a podobna "media" jsou cisty bulvar a hlasna trouba ODS. To uz je opravdu lepsi cist Blesk. Ti si aspon nehraji na seriozni zpravodajstvi...

 
V 3/15/2009 4:20 dop. , Anonymous Dalimil řekl...

Lidovkám, MF dnes, ČT , Čro apod. se již nějakou dobu přezdívá Matrix...

 
V 3/15/2009 10:31 dop. , Anonymous Legolas řekl...

MF Dnes je na úrovni předlistopadového Rudého Práva,což byla hlásná trouba tehdejší KSČ. A jejich redaktoři Komárek,Steigerwald a pod. jsou na úrovni tehdejších Kojzarů!

 

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

Odkazy na tento příspěvek:

Vytvořte odkaz

<< Domovská stránka