úterý, října 23, 2012

Kdo je to Jakl?

Poslední dobou čtu v novinách, že jakýsi pan Jakl nosí dámské přirození na tričku či natočil nějaký cool videoklip o Evropské unii. Možná je to vtipné, možná jde o jakési umění, které dělá například pan Černý. Ale bohužel, když jsem začal hledat mezi umělci, jméno Jakl nikde v žádné galerii nefigurovalo.Dobrá, malířství či sochařství nejsou jediné, kde by člověk mohl prorazit kontroverzním dílkem na první stránky novin, občas se tam mezi umělci najde například i nějaký spisovatel. Hledám i tam jméno Jakl, není. Ve filmovém a televizním průmyslu také ne. Najdu jen jakousi zmínku o pivní kapele, ale takových jsou u nás tisíce a obecně nikoho nevzrušují, tak to asi taky nebude ono. Jediné místo, kde by se "píča na triku" hodila na první stránku tiskovin je svět bulvárových "celebrit." Tam to pečlivě zkoumat při hledání Jaklů nemá moc smysl, protože pokud novináři Blesků nemají o čem psát, tak si opravdu na titulku vyberou libovolného kreténa, co se potřebuje zviditelnit.

Problém je jen v tom, že se toto jméno neustále uvádí v kontextu prezidentských voleb. Tam samozřejmě může startovat ledasjaký exot, ale ten by měl mít před tím, než o nim novináři začnou vypisovat cokoliv skutečnou podporu. Tu má, potvrzenou na základě podpisových archů, vícero kandidátů. Bohužel, ať prohledávám denní tisk horem dolem, tak o nich a hlavně o jejich názorech nemůžu téměř nic najít. Možná jen něco o tom, kdo je nemá rád či jakou vedou kampaň. Taky nenajdu nic o tom, co nosí na tričku nebo jestli ráno měli pevnou stolici.  Jen v těch zprávách straší furt nějaký kosočtvercový Jakl.

p.s. Doslechl jsem se, že prý jde o jakéhosi úřednického parazita, co bere každý měsíc víc jak sto tisíc z našich daní. Ale stále nechápu, proč je mu věnován takovýto mediální prostor. .

Štítky:pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře: 3:

V 10/23/2012 8:42 dop. , Blogger Tribun řekl...

Jakl, Jakl... není to ne hystrión s aurou Hradu, jenž nepochází z opice?

 
V 10/23/2012 10:01 dop. , Anonymous Anonymní řekl...

Ne, Tribune, to je kolega Hájek. Jakl je ten, co ví, jak co myslí pan prezident.

 
V 10/23/2012 4:40 odp. , Anonymous Anonymní řekl...

Kterej prezident? Já znal dva, a ani jednoho není škoda. Doctorix

 

Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka