pátek, srpna 10, 2012

Občan Dominik Duka by měl mlčet

V naší zemi probíhá naprosto legitimní debata o zákonu, který je mylně označován za restituce. Jde přitom o čistě politické rozhodnutí, které obdarovává církve a odděluje je od státu za tučnou úplatu. S nějakou spravedlností to nemá nic společného. Žijeme v demokracii, proto na téma různých zákonů mohou být různé názory. Zvláště když, tyto právní normy bezprecedentně obdarovávají nějaké zájmové spolky. A to vše v období hospodářské krize, kdy většině občanů naší země se snižuje životní úroveň.

Prelát Duka, navzdory odkazu Ježíše Krista, se ale v první a jediné řadě zajímá o své tučné koryto. Nějaká demokracie ho naprosto nezajímá. Právo by zde mělo vznikat pouze v zájmu jeho organizace. A pokud se někdo postaví proti tomu, okamžitě začne být pranýřován. Katolická církev má konec konců v psychickém a mediálním tlaku na oponenty velkou zkušenost. A to už od dob různých herezí, kdy lidé s jiným názorem byli označování na všech kazatelnách za nějaké lidožrouty a nepřítele lidstva a víry.

Pravidelně se proti odpůrcům aktuální podoby rozdávacího zákona vytahují řeči o závisti, komunismu a nyní se přidala jako další pseudoargument i Třetí říše. Jenže tady partaigenosse arcibiskup šlápl krapet vedle. O Hitlerově Německu by totiž katoličtí představení měli raději mlčet. Kde se jim to hodilo, tam s nacisty kolaborovali (čest a sláva různým výjimkám, ale to bylo o osobním hrdinství, ne o postoji celé organisace), zvláště v počátcích Třetí říše. Tento postup trval morálně tak dlouho, dokud jejich kamarád s komickým knírkem nezačal prohrávat. V některých případech měli evidentní zájem na některých zločinech, jako byla například katolicizace nacistického Chorvatska (viz fotografie zde - pozor, část pravé katolické lásky je jen pro ty se silnějším žaludkem).A po válce byl také církví umožněn útěk před spravedlností  i některým největším zrůdám Hitlerova režimu.

---------------------

A tady několik epigramů známého českého závistivého nacisty a komunisty Karla Havlíčka Borovského.
---

Div-li, že pět chlebů, dvě rybice
nasytily lidstva na tisíce?
vždyť pak podnes ještě tyto divy
tolik tisíc černých pánů živí.
---
Bůh, náš otec, pro chování
deset nám dal přikázání,
ale církev, naše máť,
zkrátila je v jedno: „Plať!“
---
Farář dělá z chleba a vína
pro duše selské
tělo a krev:
sedlák dělá tělem a krví
pro tělo kněžské
víno a chleb.
---
a možná, pro hraběte Dooku speciálně, tento "socialistický maoista" napsal:
Kalkulujíc velmi zdravě, 
svatá církev mitry vymyslila: 
totiž že má málo v hlavě, 
na hlavu si mnoho postavila.

Štítky:pošli na vybrali.sme.sk

Komentáře: 0:

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka